دعا و ذکر مجرب

ذکر قبل از غروب آفتاب – دعای واجب قبل غروب آفتاب

دعا و ذکر مجرب قبل از غروب و سپیده دم امام صادق (ع)

در برخی از زمان ها خواندن دعا می تواند ثواب بسیاری داشته باشد. ذکر قبل از غروب آفتاب و امثالش، بخصوص این که توسط امامان و پیامبر و به نقل از افراد نزدیک به آن ها بیان شده باشد.

ذکر قبل از غروب آفتاب – دعای واجب قبل غروب آفتاب

غروب آفتاب نشانگر پایان یک روز برای فردی است که تاکنون مشغول به فعالیت و کار بوده و سختی هایی را نیز احتمالا تا این ساعت چشیده است و زمان او ممکن است به سختی گذشته باشد.

ضمن این که دعای قبل از غروب آفتاب همیشه توسط امامان خوانده می شد و به گفته ی آن ها سختی های شب و افکار پس از دفع خستگی را از بین می برد.

امام صادق (ع) در این باره دعایی را به مسلمانان مستحب دانسته است که به شرح زیر می باشد:

دعای قبل غروب دعای قبل از طلوع و غروب آفتاب دعای قبل از طلوع و غروب دعای غروب ماه شعبان دعای غروب ماه رمضان دعای غروب عرفه دعای غروب سه شنبه دعای غروب روز عرفه دعای غروب رمضان دعای غروب جمعه صوتی دعای غروب جمعه در جدول دعای غروب جمعه حضرت زهرا دعای غروب جمعه چیست دعای غروب جمعه برای حاجت دعای غروب جمعه دعای غروب پنجشنبه دعاهای غروب جمعه دعاهای غروب آفتاب دعاء قبل غروب الشمس دعا قبل غروب

دعای هنگام غروب امام صادق (ع)

مسلمان باید هنگام سپیده دم و ده بار این دعا را تکرار کند:

لا اله الا الله وحده لا شریک له و له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و یمیت و یحیی و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر. ده بار می گویی: اعوذ بالله السمیع العلیم من همزات الشیاطین و اعوذبک رب ان یحضرون (یعنی پناه برم به خدا از وسوسه شیطان ها از این که گرد من آیند) ان الله هو السمیع العلیم پیش از برآمدن خورشید و پیش از غروب آن. و اگر فراموش کنی، آن را قضا می کنی، چنانچه نماز راقضا می کنی.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن